WP-Filebase 0.1.3.0 - en to ca translation catalogue (299 entries)

en: Uncategorized Files
ca: Arxius Sense Categoria

en: You did not upload a file. <a href="%s" target="_parent">Click here to add one.</a>
ca: No ha carregat un fitxer. <a href="%s" target="_parent"> Fes clic aquí per afegir-ne un. </ a>

en: Enter link text:
ca: Introduïu el text de l'enllaç:

en: Single file
ca: Només un fitxer

en: File URL
ca: URL de l'arxiu

en: File list
ca: Llista de fitxers

en: Category list
ca: Llista de categories

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: Attachments
ca: Adjunts

en: You did not create a category. <a href="%s" target="_parent">Click here to create one.</a>
ca: Vostè no ha creat una categoria. <a href="%s" target="_parent"> Faci clic aquí per crear-ne una. </ a>

en: Select Template
ca: Seleccioneu Plantilla

en: Default Template
ca: Plantilla per defecte

en: Add Template
ca: Afegir plantilla

en: One entry per line. Seperate the title and a short tag (not longer than 8 characters) with '|'.<br />All lines beginning with '*' are selected by default.
ca: Una entrada per línia. Separeu el títol i una etiqueta curta (no més de 8 caràcters) amb '|'. <br /> Totes les línies que comencen amb '*' són seleccionats per defecte.

en: One entry per line.
ca: Una entrada per línia.

en: Limits the maximum tranfer rate for downloads. 0 = unlimited
ca: Limita la velocitat màxima de transferència per a les descàrregues. 0 = il·limitada

en: Limits the maximum data traffic. 0 = unlimited
ca: Limita el tràfic de dades màxim. 0 = il·limitat

en: Upload Path
ca: Ruta de pujades

en: Show attached files
ca: Mostra tots els fitxers adjunts

en: If enabled, all associated files are listed below an article
ca: Si està activada, tots els arxius associats s'enumeren a continuació d'un article

en: Default sorting
ca: Ordenació per defecte

en: The file property lists are sorted by
ca: Les llistes de propietats d'arxius estan ordenades per

en: Sorting direction
ca: Direcció d'ordenació

en: The sorting direction of file lists
ca: El sentit de l'ordre de les llistes d'arxius

en: Bit rate limit for guests
ca: Límit de velocitat per als convidats

en: Bit rate limit for registered users
ca: Límit de velocitat per als usuaris registrats

en: Daily traffic limit
ca: Límit de tràfic diari

en: Monthly traffic limit
ca: Límit de tràfic mensual

en: Traffic limit exceeded! Please try again later.
ca: Quantitat de tràfic excedit! Si us plau intenta-ho de nou més tard.

en: Traffic exceeded message
ca: Missatge d'excés de Tràfic

note: daily limits
en: Daily user download limits
ca: Límit diari de descàrrega per a l'usuari

en: If enabled, unregistered users cannot download any files. You can set different limits for each user role below.
ca: Si està habilitat, els usuaris no registrats no poden descarregar cap fitxer. Podeu establir límits diferents per a cada rol d'usuari a continuació.

en: downloads per day
ca: descàrregues per dia

en: Daily limit for %s
ca: Límit diari per%s

en: You can only download %d files per day.
ca: Només pots descarregar %d fitxers per dia.

en: Daily limit exceeded message
ca: Missatge de límit diari excedit

en: This file is currently offline.
ca: Aquest fitxer és fora de línia.

en: File offline message
ca: Missatge de fitxer fora de línia

en: Disable download permalinks
ca: Desactivar descàrregar permalinks

en: Enable this if you have problems with permalinks.
ca: Habiliteu aquesta opció si té problemes amb els permalinks.

en: Download URL base
ca: URL base de descàrrega

en: The url prefix for file download links. Example: <code>%s</code> (Only used when Permalinks are enabled.)
ca: URL prefix per als enllaços de descàrrega de fitxers. Exemple: <codi>%s</code> (Només s'utilitza quan els Permalinks estan habilitats.)

en: Post ID of the file browser
ca: ID de l'entrada de l'explorador de fitxers

en: Specify the ID of the post or page where the file browser should be placed. If you want to disable this feature leave the field blank.
ca: Especifiqueu l'identificador de l'entrada o la pàgina o on s'hauria d'ubicar l'explorador de fitxers. Si voleu desactivar aquesta funció deixeu el camp en blanc.

en: Category drop down list
ca: Llista desplegable de categories

en: Use category drop down list in the file browser instead of listing like files.
ca: Utilitzeu la llista desplegable de categories al navegador de fitxers en lloc del llistat com a fitxers.

en: Always force download
ca: Sempre forçar descàrrega

en: If enabled files that can be viewed in the browser (like images, PDF documents or videos) can only be downloaded (no streaming).
ca: Si està activat, els fitxers poden ser visualitzats al navegador (com imatges, documents PDF o vídeos) només es poden descarregar (sense streaming).

en: Ignore downloads by admins
ca: Ignorar les descàrregues dels administradors

en: Hide inaccessible files and categories
ca: Amaga arxius inaccessibles i categories

en: If enabled files tagged <i>For members only</i> will not be listed for guests or users whith insufficient rights.
ca: Si habilitat els fitxers etiquetats <i>Només per a membres </i> no seràn llistats als convidats o usuaris sense permisos insuficients.

en: You are not allowed to access this file!
ca: No se li permet tenir accés a aquest fitxer!

en: Inaccessible file message
ca: Missatge de fitxers inaccessible

en: This message will be displayed if users try to download a file they cannot access
ca: Aquest missatge es mostra si els usuaris intenten descarregar un fitxer al que no tenen accés

en: Redirect to login
ca: Redireccionar per iniciar la sessió

en: Guests trying to download inaccessible files are redirected to the login page if this option is enabled.
ca: Si aquesta opció està activada, els convidats que intentin descarregar fitxers inaccessibles seran redirigits a la pàgina d'inici de sessió.

en: Parse template tags in RSS feeds
ca: Analitzar etiquetes de plantilla en els canals RSS

en: If enabled WP-Filebase content tags are parsed in RSS feeds.
ca: Si està habilitat etiquetes de contingut WP-filebase s'analitzen en els canals RSS.

en: Allow script upload
ca: Permetre script de càrrega

en: If you enable this, scripts like PHP or CGI can be uploaded. <b>WARNING:</b> Enabling script uploads is a <b>security risk</b>!
ca: Si activeu aquesta opció, els scripts com PHP o CGI poden ser carregats. <b>ADVERTÈNCIA:</b> Habilita script de càrrega és un <b>risc de seguretat</b>!

en: Accept empty referers
ca: Acceptar referers buides

en: If enabled, direct-link-protected files can be downloaded when the referer is empty (i.e. user entered file url in address bar or browser does not send referers)
ca: Si està habilitat, els arxius d'enllaç directe protegits poden ser descarregats quan el referenciador està buit (és a dir, l'usuari introdueix la URL de l'arxiu a la barra d'adreces o el navegador no envia referers)

en: Allowed referers
ca: Acceptar referers

en: Sites with matching URLs can link to files directly.
ca: Els llocs amb adreces URL que coincideixin poden enllaçar als fitxers directament.

en: Decimal file size prefixes
ca: Prefixos de mida del fitxer en sistema decimal

en: Enable this if you want decimal prefixes (1 MB = 1000 KB = 1 000 000 B) instead of binary (1 MiB = 1024 KiB = 1 048 576 B)
ca: Habiliteu aquesta opció si voleu prefixos en sistema decimal (1 Mb = 1.000 Kb = 1 000 000 B) en lloc de binari (1 Mb = 1024 Kb = 1048576 B)

en: Platforms
ca: Plataformes

en: Licenses
ca: Llicències

en: Requirements
ca: Requeriments

en: You can optionally add |<i>URL</i> to each line to link to the required software/file.
ca: Vostè pot afegir opcionalment | <i>URL</i> a cada línia per enllaçar el programari/fitxer desitjat.

en: Default File Template
ca: Fitxer de plantilla per defecte

en: The template for attachments
ca: La plantilla per als fitxers adjunts

en: Category Template
ca: Plantilla de Categoria

en: The template for category lists (used in the file browser)
ca: La plantilla per a llistes de categories (utilitzat en l'explorador de fitxers)

en: Download JavaScript
ca: Descarregar JavaScript

en: Here you can enter JavaScript Code which is executed when a user clicks on file download link. The following variables can be used: <i>file_id</i>: the ID of the file, <i>file_url</i>: the clicked download url
ca: Aquí podeu introduir codi JavaScript que s'executa quan un usuari fa clic a enllaç de descàrrega del fitxer. Les variables es poden utilitzar: <i>file_id</i>: l'ID del fitxer, <i>file_url</i>: la URL de l'enllaç clicat

en: The category URL
ca: La categoria d'URL

en: Category path (e.g cat1/cat2/)
ca: Ruta de la categoria (exemple: cat1/cat2/)

en: Just the category folder name, not the path
ca: Només el nom de carpeta de la categoria, i no la ruta

en: Name of the parent categories (empty if none)
ca: Nom de la categoria pare (buit si no hi ha)

en: Number of files in the category
ca: El nombre de fitxers a la categoria

en: The minimum user level to view this category (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
ca: El nivell mínim d'usuari per accedir a aquesta categoria (-1 = convidat, 0 = Subscriptor...)

en: The category ID
ca: Identificador de la categoria

en: A unique ID number to identify elements within a template
ca: Un únic número identificador per identificar els elements d'una plantilla

en: Name of the file
ca: Nom del fitxer

en: Formatted file size
ca: Mida del fitxer amb format

en: Formatted file date
ca: Data del fitxer amb format

en: Name of the thumbnail file
ca: Nom del fitxer de miniatura

en: File version
ca: Versió del fitxer

en: Supported languages
ca: Idiomes suportats

en: Supported platforms (operating systems)
ca: Plataformes compatibles (sistemes operatius)

en: Requirements to use this file
ca: Requisits per utilitzar aquest fitxer

en: License
ca: Llicència

en: The minimum user level to download this file (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
ca: El nivell mínim d'usuari per descarregar aquest fitxer (-1 = convidat, 0 = subscriptor...)

en: 1 if file is offline, otherwise 0
ca: 1 si l'arxiu no està en línia, en cas contrari 0

en: 1 if direct linking is allowed, otherwise 0
ca: 1 si es permet la vinculació directa, en cas contrari 0

en: The category name
ca: El nom de la categoria

en: ID of the post/page this file belongs to
ca: Identificació de l'entrada/pàgina al que pertany aquest fitxer

en: User ID of the owner
ca: IDentificador de l'usuari propietari

en: How many times this file has been downloaded.
ca: Quantes vegades s'ha descarregat el fitxer.

en: IP Address of the last downloader
ca: Adreça IP de l'últim descarregador

en: Time of the last download
ca: Hora de la última descàrrega

en: Download URL
ca: URL de descàrrega

en: URL of the post/page this file belongs to
ca: URL de l'entrada/pàgina al que pertany aquest fitxer

en: URL of the thumbnail or icon
ca: URL de la imatge miniatura o icona

en: Category path and file name (e.g cat1/cat2/file.ext)
ca: Ruta i nom del fitxer de la categoria (per exemple: cat1/cat2/file.ext)

en: The file ID
ca: ID del fitxer

en: Short description
ca: Descripció curta

en: Offline > Online
ca: Desconnectat > Online

en: Direct linking > redirect to post
ca: Vinculació directa > redirigir a l'entrada

en: Add template variable:
ca: Afegir variable de la plantilla:

en: You must enter a category name or a folder name.
ca: Heu d'introduir un nom de categoria o carpeta.

en: The category folder name contains invalid characters.
ca: El nom de la carpeta o categoria conté caràcters no vàlids.

en: The directory %s already exists!
ca: El directori %s ja existeix!

en: Unable to move category icon!
ca: No es pot moure icona de la categoria!

en: The file extension of the file <b>%s</b> is forbidden!
ca: L'extensió del fitxer del fitxer <b>%s</b> està prohibit!

en: File %s already exists. You have to delete it first!
ca: El fitxer %s ja existeix. Vostè l'ha d'eliminar abans!

en: Unable to move file %s! Is the upload directory writeable?
ca: No es pot moure el fitxer %s! El directori de càrrega té permisos d'escriptura?

en: No file was uploaded.
ca: No s'ha pujat cap fitxer.

en: Could not get user id!
ca: No s'ha pogut obtenir la identificació de l'usuari!

en: File <b>%s</b> is not writable!
ca: El fitxer <b>%s</ b> no es pot escriure!

en: Manage Categories (<a href="%s">add new</a>)
ca: Administrar categories (<a href="%s"> afegir nova </a>)

en: Files
ca: Fitxers

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the files in that category. Instead, files that were assigned to the deleted category are set to the parent category.
ca: <strong>Nota:</strong><br /> L'eliminació d'una categoria no s'eliminen els fitxers d'aquesta categoria. En el seu lloc, els fitxers es reassignen a la categoria pare.

en: File updated.
ca: Fitxer actualitzat.

en: File added.
ca: Fitxer afegit.

en: Manage Files (<a href="%s">add new</a>)
ca: Gestionar fitxers (<a href="%s">afegir nou</a>)

en: Search Files
ca: Cercar fitxers

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Size
ca: Mida

en: Hits
ca: Impactes

en: Last download
ca: Darrera descàrrega

en: Nothing changed!
ca: Res ha canviat!

en: Changed %d items.
ca: Han canviat %d elements.

en: Added %d files.
ca: Afegits %d fitxers.

en: Filebase successfully synced.
ca: Filebase sincronitzada correctament.

en: Complete file sync
ca: Completada la sincronització de fitxers

en: Checks files for changes, so more reliable but might take much longer. Do this if you uploaded/changed files with FTP.
ca: Comprova els canvis dels fitxers, és més fiable, però tarda molt més. Utilitza aquesta opció si has pujat/canviat fitxers per FTP.

en: %s is not writable!
ca: %s no té permisos d'escriptura!

en: Update File
ca: Actualitzar fitxer

en: Restore Default
ca: Restaurar valors predeterminats

en: Edit Templates
ca: Editar plantilles

en: Submit Template Changes
ca: Guardar els canvis de la plantilla

en: Template Tag (a single word to describe the template):
ca: Etiqueta de la plantilla (una sola paraula per descriure la plantilla):

en: Template Code:
ca: Codi de la plantilla:

en: The upload directory <code>%s</code> does not exists. It could not be created automatically because the directory <code>%s</code> is not writable. Please create <code>%s</code> and make it writable for the webserver by executing the following FTP command: <code>%s</code>
ca: El directori de càrrega <code>%s</code> no existeix. I no es pot crear automàticament perquè el directori <code>%s</code> no té permisos d'escriptura. Si us plau, crea abans <code>%s</code> i fer-lo d'escriptura per al servidor web executant la següent comanda FTP: <code>%s</code>

en: The upload directory <code>%s</code> is not writable. Please make it writable for PHP by executing the follwing FTP command: <code>%s</code>
ca: El directori de càrrega <code>%s</code> no té permisos d'escriptura. Si us plau, fes-lo d'escriptura per a PHP executant la següent comanda FTP: <code>%s</code>

en: Manage Files
ca: Gestió de fitxers

en: View uploaded files and edit them
ca: Veure fitxers carregats i editar-los

en: Manage Categories
ca: Gestionar Categories

en: Manage existing categories and add new ones.
ca: Gestionar les categories existents i afegir-ne de noves.

en: Sync Filebase
ca: Sincronitzar Filebase

en: Synchronises the database with the file system. Use this to add FTP-uploaded files.
ca: Sincronitza la base de dades amb el sistema de fitxers. Utilitzeu aquesta opció per afegir fitxers per FTP.

en: Edit Stylesheet
ca: Edita full d'estils

en: Edit the CSS for the file template
ca: Edita el full CSS de la plantilla de fitxer

en: Manage Templates
ca: Gestionar plantilles

en: Edit custom file list templates
ca: Edita la llista plantilles personalitzades

en: Donate &amp; Feature Request
ca: Donar i funció de sol·licitud

en: If you like this plugin and want to support my work, please donate. You can also post your ideas making the plugin better.
ca: Si t'agrada aquest plugin i vols recolzar la meva feina, si us plau fes un donatiu. També pot publicar les seves idees fent el plugin millor.

en: Traffic
ca: Tràfic

en: Today
ca: Avui

en: This Month
ca: Aquest mes

en: Settings reseted.
ca: Configuració reiniciada.

en: /%s/ added to rejected URIs list of WP Super Cache.
ca: /%s/ afegida a la llista de URLs rebutjades per WP Super Caché.

en: WARNING: Script upload enabled!
ca: ADVERTÈNCIA: L'script de càrrega està activat!

en: File template successfully parsed.
ca: Fitxer de la plantilla analitzat correctament.

en: Could not parse template: error (%s) in line %s.
ca: No s'ha pogut analitzar la plantilla: error (%s) a la línia%s.

en: Category template successfully parsed.
ca: Categoria de la plantilla analitzada correctament.

en: Settings updated.
ca: Configuració actualitzada.

en: Could not read file!
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer?

en: Category Folder
ca: Carpeta de Categories

en: Category Icon
ca: Icona de la Categoria

en: For members only
ca: Només per a membres

en: Minimum user level: (see %s)
ca: Mínim nivell d'usuari: (vegeu %s)

en: Apply permission to all child files
ca: Aplicar els permisos a tots els fitxers fills

en: Edit File
ca: Editar el fitxer

en: Upload File
ca: Carregar Fitxer

en: Simple Form
ca: Formulari Simple

en: Extended Form
ca: Formulari Estès

en: Choose File
ca: Seleccioneu Fitxer

en: Maximum file size: %s
ca: Mida màxima del fitxer: %s

en: You can optionally upload a thumbnail here. If the file is a valid image, a thumbnail is generated automatically.
ca: Pots pujar opcionalment una miniatura aquí. Si el fitxer és una imatge vàlida, es genera automàticament una miniatura.

en: The following fields are optional.
ca: Els següents camps són opcionals.

en: Download Counter
ca: Comptador de descàrregues

en: Direct linking
ca: Enllaç directe

en: Allow direct linking
ca: Permetre enllaç directe

en: Redirect to post
ca: Redirigir a l'entrada

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Limit:
ca: Límit:

en: Template:
ca: Plantilla:

note: Description of an extension
en: A powerful download manager supporting file categories, thumbnails, traffic/bit rate limits and more.
ca: Un potent gestor de descàrregues que suporta categories de fitxers, miniatures, límits de velocitat de tràfic i més.

note: Template
en: Version
ca: Versió

en: Languages
ca: Idiomes

en: Author
ca: Autor

en: Category
ca: Categoria

en: Category:
ca: Categoria:

en: Date
ca: Data

en: Details
ca: Detalls

note: Option Categories
en: Common
ca: Comú

en: Display
ca: Mostra

en: Download
ca: Descarregar

en: Form Presets
ca: Ajustos de fromulari

en: Limits
ca: Límits

en: Security
ca: Seguretat

en: Templates and Scripts
ca: Plantilles i scripts

en: Lists the latest or most popular files
ca: Llistat dels fitxers més recents o els més populars

en: Simple listing of file categories
ca: Llistat simple de categories de fitxers

en: Before you can use this widget, please set a Post ID for the file browser in WP-Filebase settings.
ca: Abans d'utilitzar aquest giny, configuri una entrada per a l'explorador de fitxers a la configuració de WP-Filebase.

en: If you like WP-Filebase I would appreciate a small donation to support my work. You can additionally add an idea to make WP-Filebase even better. Just click the button below. Thank you!
ca: Si t'agrada WP-filebase t'agrairia una petita donació per donar suport la meva feina. Pot a més, afegir alguna idea per fer WP-filebase encara millor. Feu clic al botó de sota. Gràcies!

en: Custom field '%s' removed!
ca: Camp personalitzat '%s' eliminat!

en: Custom field '%s' added.
ca: El camp personalitzat '%s' s'ha afegit.

en: Search Integration
ca: Integració amb cerques

en: Searches in attached files and lists the associated posts and pages when searching the site.
ca: Cerques en fitxers i llistes d'annexes associats a les entrades i a les pàgines quan es cerca al lloc.

en: Restore Default Settings
ca: Restablir configuració per defecte

en: Attachment Position
ca: Posició d'annex

en: After the Content
ca: Després del contingut

en: Before the Content
ca: Abans del contingut

en: Title
ca: Títol

en: Category Name
ca: Nom de la categoria

en: Category ID
ca: ID de la Categoria

en: Number of files per page
ca: Nombre de fitxers per pàgina

en: Relative path of the file
ca: Ruta d'accés relativa del fitxer

en: Length of the file list per page. Set to 0 to disable the limit.
ca: Longitud de la llista de fitxers per pàgina. Si s'estableix a 0 es desactiva el límit.

en: File browser category sorting
ca: Ordenació de les categories per a l'Explorador de fitxers

en: The category property categories in the file browser are sorted by
ca: La propietat de la categoria de les categories a l'explorador de fitxers són ordenades per

en: Name of the Category folder
ca: Nom de la carpeta de categories

en: Relative path of the category folder
ca: Ruta relativa a la carpeta de categories

en: File browser file sorting
ca: Ordenació dels fitxers de l'explorador de fitxers

en: The file property files in the file browser are sorted by
ca: El fitxer de propietats dels fitxers a l'explorador de fitxers és ordenat per

en: Send HTTP-Range header
ca: Enviar capçalera HTTP-Range

en: Allows users to pause downloads and continue later. In addition download managers can use multiple connections at the same time.
ca: Permet als usuaris pausar les descàrregues i continuar més tard. A més a més, els gestors de descàrrega poden utilitzar diverses connexions al mateix temps.

en: Disable HTTP Caching
ca: Desactivar caché HTTP

en: Enable this if you have problems with downloads while using Wordpress with a cache plugin.
ca: Activeu aquesta opció si teniu problemes amb les descàrregues mentre utilitzeu algun plugin Wordpress per a caché.

en: With custom fields you can add even more file properties.
ca: Amb els camps personalitzats es pot afegir encara més les propietats del fitxer.

en: Redirect to referring page after login
ca: Redirigir a la pàgina de referència després d'iniciar sessió

en: Users are redirected to the page where they clicked on the download link after logging in.
ca: Els usuaris són redireccionats cap a la pàgina en la qual van clicar l'enllaç de descàrrega després d'iniciar sessió.

en: Protect upload path
ca: Protegir la ruta de càrrega

en: This prevents direct access to files in the upload directory.
ca: Això impedeix l'accés directe als fitxers del directori de càrrega.

en: Hide download links
ca: Amaga els enllaços de descàrrega

en: File download links wont be displayed in the browser's status bar. You should enable '%s' to make it even harder to find out the URL.
ca: Els enllaços de descàrrega no es mostraran a la barra d'estat del navegador. Hauríeu d'habilitar '%s' perquè sigui encara més difícil de trobar fora de la URL.

en: Auto-detect thumbnails
ca: Auto-detectar miniatures

en: Images are considered as thumbnails for files with the same name when syncing. (e.g `file.jpg` &lt;=&gt; `file.zip`)
ca: Les imatges es consideren com miniatures dels fitxers amb el mateix nom al sincronitzar. (per exemple `fitxer.jpg`&lt;=&gt; `fitxer.zip`)

en: Automatic Sync
ca: Sincronització automàtica

en: Schedules a cronjob to hourly synchronize the filesystem and the database.
ca: Crear una tasca programada per sincronitzar cada hora sistema de fitxers i la base de dades.

en: Extension Blacklist
ca: Llista negra d'extensions

en: Files with an extension in this list are skipped while synchronisation. (seperate with comma)
ca: Els fitxers amb una extensió d'aquesta llista són omeses durant la sincronització. (Separar amb comes)

en: Disable ID3 tag detection
ca: Desactivar la detecció d'etiquetes ID3

en: This disables all meta file info reading. Use this option if you have issues adding large files.
ca: Això desactiva la lectura de tota la meta informació. Utilitzeu aquesta opció si teniu problemes d'addició de fitxers grans (kilobytes).

en: Search ID3 Tags
ca: Cercar Etiquetes ID3

en: Search in file meta data, like ID3 for MP3 files, EXIF for JPEG... (this option does not increase significantly server load since all data is cached in a MySQL table)
ca: Cercar a les metadades dels fitxers, com ID3 per a fitxers MP3, EXIF per a JPEG... (aquesta opció no augmenta significativament la càrrega del servidor, ja que totes les dades s'emmagatzemen a una taula de MySQL)

en: Add WP-Filebase to admin menu bar
ca: Afegir WP-Filebase a la barra de menú d'administració

en: Display some quick actions for file management in the admin menu bar.
ca: Mostra algunes accions ràpides per a la gestió de fitxers a la barra del menú d'administració.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Number of Files
ca: Nombre de fitxers

en: Number of Categories
ca: Nombre de categories

en: Total Downloads
ca: Descàrregues totals

en: Total File Size
ca: Mida total

en: Convert old Tags
ca: Convertir antigues etiquetes

en: Convert tags from versions earlier than 0.2.0
ca: Convertir etiquetes de versions anteriors a 0.2.0

en: Add File
ca: Afegir fitxer

en: Redirect download to URL
ca: Redirigir descàrrega cap a la URL

en: Copy file into Filebase (sideload)
ca: Copiar el fitxer a Filebase (sideload)

en: Limit file access by selecting one or more user roles.
ca: Limitar l'accés als fitxers mitjançant la selecció d'un o més rols d'usuari.

en: Select multiple roles by holding the CTRL/COMMAND key.
ca: Seleccionar diverses funcions mantenint premuda la tecla CTRL/COMMAND.

en: Access Permission
ca: Permís d'accés

en: Everyone
ca: Tothom

en: Add Category
ca: Afegir categoria

en: Exclude from file browser
ca: Excloure de l'explorador de fitxers

en: Templates used for single embedded files or file lists.
ca: Plantilles usades per a fitxers individuals o llistes de fitxers incrustats.

en: For some files there are more tags available. You find a list of all tags below the form when editing a file.
ca: Per a alguns fitxers hi ha més etiquetes disponibles. Trobareu una llista d'etiquetes sota del formulari quan s'edita un fitxer.

en: Reset all Templates to default
ca: Restablir totes les plantilles als valors per defecte

en: These templates can be used for categories.
ca: Aquestes plantilles es poden utilitzar per a les categories.

en: A list-template consists of header, footer and file template. It can optionally have a category template to list sub-categories.
ca: Una llista de plantilles es composa de capçalera, peu de pàgina i el fitxer de la plantilla. Es pot tenir opcionalment una plantilla de categoria per llistar subcategories.

en: Header
ca: Encapçalament

en: Footer
ca: Peu de pàgina

en: File Template
ca: Fitxer de plantilla

en: Parent Category ID
ca: ID de la categoria pare

en: Number of files directly in the category
ca: Nombre de fitxers de la categoria

en: Number of all files in the category and all sub-categories
ca: Nombre de tots els fitxers de la categoria i totes les sub-categories

en: Attach existing file
ca: Annexar fitxer existent

en: Select File
ca: Seleccioneu fitxer

en: Select the categories containing the files you would like to list.
ca: Seleccioneu les categories que contenen els fitxers que volgueu llistar.

en: Include all Categories
ca: Incloure totes les categories

en: Files per page:
ca: Fitxers per pàgina

en: Set to 0 to use the default limit (%d), -1 will disable pagination.
ca: Establir a 0 per utilitzar el límit predeterminat (%d), -1 desactivarà la paginació.

en: File Tree View
ca: Vista de fitxers en arbre

en: List selected Categories
ca: Llista de les categories seleccionades

en: Select the root category of the tree view file browser:
ca: Seleccioneu la categoria arrel de la vista d'arbre del navegador de fitxers:

en: The File has been uploaded successfully.
ca: El fitxer s'ha pujat correctament.

en: New Category created.
ca: Nova categoria creada.

en: Selectable by Uploader
ca: Seleccionable pel carregador

en: Upload to Root
ca: Carregar a l'arrèl

en: You can enter a URL to redirect users.
ca: Podeu introduir una adreça URL per redirigir als usuaris.

en: Ask your webhoster to increase this limit, it is set in %s.
ca: Demaneu al seu proveidor d'allotjament per augmentar aquest límit, està establert en %s.

en: Inherit Permissions
ca: Heretar permisos

en: Explicitly set permissions
ca: Permisos definits explícitament

en: Limit category access by selecting one or more user roles.
ca: Limiti l'accés a la categoria seleccionant un o més rols d'usuari.

en: This will recursively update permissions of all existing child categories and files. Note that permissions of new files in this category are inherited automatically, without having checked this checkbox.
ca: Això actualitzarà recursivament els permisos de totes les categories i arxius fills existents. Tingueu en compte que els permisos dels nous arxius en aquesta categoria s'hereten de forma automàtica, sense haver marcat aquesta casella.

en: Owner
ca: Propietari
